Drobná zvěř - současné problémy a způsoby řešení

ČMMJ se zaměřuje na problém úbytku drobné zvěře, která je považována za indikátor zdravotního stavu krajiny. Ve spolupráci s předními odborníky jsme vytvořili poutavý dokument, který jasně poukazuje na jednu z významných příčin klesajících stavů - způsob zemědělského hospodaření a zároveň navrhuje reálné možnosti řešení.
Dokument je nabízen pro všechny členy a další, kterým není naše příroda, krajina a především biodiverzita lhostejná. Problém způsobu zemědělského hospodaření na významné ploše našeho státu s dopady nejen na drobnou zvěř se týká nás všech!

Anton Kasan - děkovní mše za 50 let života

Dne 8.10.2017 jsme se zúčastnili mše svaté, kde jsme společně s krojovanými děkovali za 50 let života našeho faráře. Anton byl velice dojatý a neskrýval nadšení. Více fotografií na :

Kateřinský hon a zábava

Dne 25.11.2017 se konal hlavní Kateřinský hon a po něm, na našem KD tradiční myslivecká zábava. Na honě, jsme ulovili 35 bažantů kohoutů, 9 zajíců polních a tři kusy srnčí zvěře. Po celý den sice mírně foukalo, ale nepršelo a to byl základ pro zdárný průběh honu. První leč byla Bažantnice, kde jsme očekávali přítomnost i zvěře černé. To se nám zanedlouho po začátku leče potvrdilo, avšak střelecké umění střelců bylo na tohoto lončáka krátké. Dále jsme prošli, řepku u hnojiště, pískovnu a potok na Nedakonice a ulovili již zmiňovanou drobnou zvěř. Po honě byla poslední leč i s vyhlášením Krále honu. Tentokrát šťastným střelcem byl náš člen Antonín Tichopádek, který ulovil bažanta královského a po zásluze byl dekorován.

Večer jsme se už slavnostně ustrojeni sešli na kulturním domě a zahájili zábavu. Tento rok, byla zábava zpestřena vystoupením uměleckých trubačů, pasováním na myslivce a pasováním na lovce. Trubači na lesní rohy tzv. horny zahráli myslivecké znělky, které se používají při slavnostních ceremoniích, a ten večer jste je mohli slyšet i při pasování. Pasování se ujal náš myslivecký hospodář David Kratochvíl. Po zdárném složení zkoušek z myslivosti byli slavnostně pasováni a přijati do cejchu Svatého Huberta: Radek Doložílek, Jakub Dostál a Pavel Dvořák. Poté byl pasován na lovce zvěře černé Zdeněk Dostál, který ulovil svého prvního divočáka v květnu letošního roku a to po bezmála 30ti letech myslivecké praxe. Nakonec byl pasován Pavel Novotný, jež v honitbě Velkého Meziříčí, ulovil svého prvního daňka skvrnitého a byl tak vyznamenán na lovce dančí zvěře. Všem pasovaným Lovu zdar!

Tombola byla letos neobvykle bohatá a chceme srdečně poděkovat všem sponzorům. Vynikající zvěřinové speciality, pro Vás připravila rodina Dvořákova a Skupinova a myslím že si každý pochutnal. Celým večerem nás provázela kapela Boršická čtverka.

Jménem mysliveckého spolku Boršice, bych chtěl poděkovat OÚ Boršice i všem občanům za spolupráci v uplynulém roce, popřát klidné, požehnané Vánoční svátky a v Novém roce mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Fotografie ze zahájení a první leče : https://rysavy.rajce.idnes.cz/hunting_2017_11_Katerinsky_hon_-_Borsice/

.