Výkon práva myslivosti od r. 1923

Po první světové válce byla v roce 1923 utvořena v Boršicích myslivecká společnost, která si pronajímala honební pozemky od honebních výborů v obci. V honebním výboru byli zastoupení majitelé pozemků a lesíků v katastru Boršic. Myslivecká společnost redukovala odstřelem rozmnožovanou polní zvěř, nejvíce zajíce, aby nedělala škody zemědělcům na polních kulturách. Zajíc kladl do roka až tři vrhy zajíčků. Ulovená zvěřina byla konzumována členy společnosti a prodávána boršickým občanům. Zaječí zvěře byl dostatek. Pytláci rostli jako houby po dešti. Pokud zajíce v loži při orání pozemků usmrtil procházející dobytek, oráč si jej nezá- konně přivlastnil.

Zakládající členové myslivecké společnosti Boršice po první světové válce v roce 1923

• František Andrýsek, starosta, Boršice 163
  • Jaroslav Gabriel, řezník, Boršice 143